avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 493 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Trebuie sa facem o succesiune după ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Trebuie sa facem o succesiune după bunicul, tatăl ...

Buna ziua. Trebuie sa facem o succesiune după bunicul, tatăl mamei.
Va rog sa ma lămuriți, dacă pot schimba notarul în condițiile în care am făcut la el o succesiune după mama?
Precizez ca acum facem succesiune după bunicul și implicit vom ajunge succesiv și la.mama ca să ajungem la ultimul moștenitor, adică la mine.?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 11:42, 28 Martie 2022
succesiunea dupa bunic se dezbate la un notar de pe raza ultimului domiciliu al bunicului.
Notarul este pe raza localității. Pe.mine ma interesează dacă pot începe succesiunea cu alt notar decât cel cu care am făcut succesiunea după mama, avand în vedere ca o sa ajungem și la ea .Mulțumesc
da, e alta succesiune

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Certificat mostenitor gabriella1065 gabriella1065 Vreau sa obtin certificatul de mostenitor , am intrebat la 3 notari si fiecare mi-a spus alte acte . Problema este ca pentru a obtine certificatul de ... (vezi toată discuția)
Succesiune manuela39 manuela39 Buna ziua , As dori sa aflu cativa pasi pe care trebuie sa-i urmez cu referire la succesiunea in instanta / succesiunea la notar . Parintii mei au decedat ... (vezi toată discuția)
Succesiune- act aditional Alinne Alinne Anul trecut am dezbatut succesiunea dupa decesul mamei mele pentru apartamentul pe care il avea impreuna cu tatal meu.Bunicii materni au decedat acum ... (vezi toată discuția)