Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Trebuie sa facem o succesiune după ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Trebuie sa facem o succesiune după bunicul, tatăl ...

Buna ziua. Trebuie sa facem o succesiune după bunicul, tatăl mamei.
Va rog sa ma lămuriți, dacă pot schimba notarul în condițiile în care am făcut la el o succesiune după mama?
Precizez ca acum facem succesiune după bunicul și implicit vom ajunge succesiv și la.mama ca să ajungem la ultimul moștenitor, adică la mine.?
succesiunea dupa bunic se dezbate la un notar de pe raza ultimului domiciliu al bunicului.
Notarul este pe raza localității. Pe.mine ma interesează dacă pot începe succesiunea cu alt notar decât cel cu care am făcut succesiunea după mama, avand în vedere ca o sa ajungem și la ea .Mulțumesc
da, e alta succesiune