Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua Va rog să-mi spuneți dacă la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua Va rog să-mi spuneți dacă la împărțirea unei ...

Bună ziua
Va rog să-mi spuneți dacă la împărțirea unei moșteniri exista situația ca cel care locuiește în casa,beneficiază de 10 ari teren în plus?
Nu exista asa ceva ,e o legenda urbana sau rurala in cazul dvs scornita de nestiutori juridic ca sa nu spun altfel.Este in genul parasirii domiciliului conjugal,a drepturilor concubinilor dupa x ani de casatorie adica nu este fundamentata pe nici o dispozitie legala...
a, asta e noua, nu e o legenda consacrata.
Bună dimineața. Nu am înțeles răspunsul pina la urma e legenda sau e lege?
Nu exista asa ceva, e baliverna.