avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua, Comisionul de administrare lunar pentru un ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua, Comisionul de administrare lunar pentru un credit ...

Buna ziua,
Comisionul de administrare, lunar, pentru un credit ipotecar este legal sau nu?
Multumesc,
Ultima modificare: Joi, 31 Martie 2022
edward_zone, utilizator
Cel mai recent răspuns: edward_zone , utilizator 11:58, 29 Aprilie 2022
Buna ziua,
Verificati contractul incheiat cu banca, toate au prevazute asemenea comisioane, si da. sunt legale.
Dar trebuiesc explicit stipulate, nu?
La mine in contract scrie "se aplica comision dead ministrare ...%".
Atat.
Nu explica de ce? Cum? Cand?
Lucrez in sistem, nu exista prevazute asemenea comisioane in contractele actuale.
Contractul este din 2009.
Multumesc.

Georgiana Ciocoveanu a scris:

Buna ziua,
Verificati contractul incheiat cu banca, toate au prevazute asemenea comisioane, si da. sunt legale.

Ultima modificare: Vineri, 29 Aprilie 2022
edward_zone, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comision de administrare credit prima casa cos1979 cos1979 Am un credit Prima Casa contractat in 2009. Conform OUG nr. 50/2010 art. 36 « (1) Pentru creditul acordat, creditorul poate percepe numai: comision de ... (vezi toată discuția)
Comision administrare cont credit banca romaneasca dutzu dutzu Buna ziua, In data de 07.11.2007 am contractat un credit ipotecar in valoare de 55200 Chf la Banca Romaneasca. La momentul respectiv mi s-au oprit 552 chf ... (vezi toată discuția)
Comision administrare cont TudorB TudorB Buna ziua. Am un credit de nevoi personale cu ipoteca din decembrie 2011 si, de cateva luni, banca imi percepe, mie si sotiei in calitate de girant, comision ... (vezi toată discuția)