Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua, Comisionul de administrare lunar pentru un ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua, Comisionul de administrare lunar pentru un credit ...

Buna ziua,
Comisionul de administrare, lunar, pentru un credit ipotecar este legal sau nu?
Multumesc,
edward_zone, utilizator
Buna ziua,
Verificati contractul incheiat cu banca, toate au prevazute asemenea comisioane, si da. sunt legale.
Dar trebuiesc explicit stipulate, nu?
La mine in contract scrie "se aplica comision dead ministrare ...%".
Atat.
Nu explica de ce? Cum? Cand?
Lucrez in sistem, nu exista prevazute asemenea comisioane in contractele actuale.
Contractul este din 2009.
Multumesc.

Georgiana Ciocoveanu a scris:

Buna ziua,
Verificati contractul incheiat cu banca, toate au prevazute asemenea comisioane, si da. sunt legale.

edward_zone, utilizator