Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Un cunoscut de al meu imi cere sa poate sa faca ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Un cunoscut de al meu imi cere sa poate sa faca buletinul pe ...

Un cunoscut de al meu imi cere sa poate sa faca buletinul pe adresa mea actuala unde stau cu fiul meu care este partas din locuinta 1/2. In mod practic nu doreste sa stea in locuinta mea. Unde sta acum nu poate face buletin din diferite motive. Ce implica acest lucru si este legal sau nu? Pot intampina probleme daca accept acest lucru?
HUBARDONI, utilizator
Puteti, dar nu va indic atata timp cat acesta nu locuieste legal la dvs. Timp de 10 ani corespondenta sa va fi transmisa la adresa dvs. daca intre timp nu se muta. Mai bine va abtineti. Nu este necesar si acordul copilului este suficient doar acordul dvs.