Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acte in caz de demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acte in caz de demisie

Buna ziua,
ce acte trebuie sa-mi dea de la firma daca mi-am depus demisia? Exista vreo fisa de lichidare, decizie etc? Mi-am depus demisia luna trecuta, mi-au inregistrat-o si dupa preaviz "la revedere", nu mi-au dat nici un act!
Teoretic , la incetarea unui raport de munca angajatorul emite o decizie in acest sens. Apoi, daca tot el detine si carnetul de munca, trebuia sa il completeze la zi si sa v-il inmaneze. Tot teoretic, la incheierea unui raport de munca , se completeaza o fisa de lichidare.