Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Citatie plangere netrimitere in judecata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Citatie plangere netrimitere in judecata

Buna ziua. Un sfat va rog mult. Acum o luna procurorul a dispus ordonanta de clasare pentru delapidare. Ieri am primit o citatie in calitate de intimat pentru plangere impotriva solutiilor de netrimitere in judecata. Inteleg ca partea cealalta a facut plangere impotriva acelei ordonante.
eu trebuie sa ma prezint obligatoriu la termenul respectiv? In caz de admitere a plangerii ce presupune?
Multumesc f mult
~ Conținut șters la cerere ~
Daca sunteti legal citat, se judeca si fara sa fiti dvs prezent. Recomandat insa este sa va prezentati si sa va exercitati apararea.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Va multumesc f mult. Eu nu ma pot prezenta deoarece nu sunt in tara dar avocatul spunea ca putem trimite in scris apararea noastra. Se poate si asa?
multumesc mult inca o data
Avocatul va poate reprezenta in fata instantei.
Multumesc frumos pt raspuns. Dl avocat a spus ca putem trimite in scris. Asta intrebam.... se poate si in scris?