avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 738 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... In luna decembrie am primit o prima si un ajutor de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

In luna decembrie am primit o prima si un ajutor de deces. Acum ...

In luna decembrie am primit o prima si un ajutor de deces. Acum in martie am intrat in prenatal.

Se ia in considerare prima si ajutorul de deces pt prenatal sau doar salariu brut de bazs pe care il aveam?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:02, 8 Aprilie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Doar prima se ia în considerare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul concediu medical sarcina/lauzie(prenatal/postnatal) ace27 ace27 Buna ziua!Luminati-ma si pe mine va rog frumos, cu acest prenatal, in legatura cu modul de calcul. Se iau in calcul ultimile 12 luni sau ultimile 6? Din ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal hcris hcris Buna ziua, In decembrie, din 15, urmeaza sa intru in concediu prenatal, si doresc sa stiu daca se ia in considerare marirea de salariu preconizata pt luna ... (vezi toată discuția)
Ajutor - calcul indemnizatie concediu prenatal!!! Gabriela Negrut Gabriela Negrut Va rog sa ma ajutati cu calculul indemnizatiei in urmatoarea situatie: Incepand cu 19 mai 2009 angajata intra in concediu prenatal. In mod normal trebuie sa ... (vezi toată discuția)