Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... continuitate carte de munca
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

continuitate carte de munca

Am beneficiat de ajutorul de somaj intre 16.03.2009 si 16.12.2009. Pe data de 17.12.2009 m-am angajat la o firma. Vroiam sa va intreb daca am continuitate pentru concediul de crestere si ingrijire copil. Pe data de 16 beneficiez de somaj?
Da, aveti continuitate fara probleme. In principiu da, data de 16.12 este ultima zi in care beneficiati de indemnizatie de somaj.
Nu scrie in carnetul de munca data incetarii indemnizatieie de somaj?