avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1646 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... continuitate carte de munca
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

continuitate carte de munca

Am beneficiat de ajutorul de somaj intre 16.03.2009 si 16.12.2009. Pe data de 17.12.2009 m-am angajat la o firma. Vroiam sa va intreb daca am continuitate pentru concediul de crestere si ingrijire copil. Pe data de 16 beneficiez de somaj?
Cel mai recent răspuns: Angela D , Consultant resurse umane 12:35, 15 Ianuarie 2010
Da, aveti continuitate fara probleme. In principiu da, data de 16.12 este ultima zi in care beneficiati de indemnizatie de somaj.
Nu scrie in carnetul de munca data incetarii indemnizatieie de somaj?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordarea ajutorului de somaj elenarodica elenarodica pot sa primesc ajutor de somaj daca dupa terminarea concediului de ingrijire copil locul meu de munca a fost ocupat (vezi toată discuția)
Indemnizatie pt.copii livache74 livache74 Va rog sa-mi spuneti si mie daca un angajator strain desfinteaza o firma din Romania ( firma mare este in Belgia aici avand un birou) iar sotia este gravida ... (vezi toată discuția)
Insarcinata!!! concediu maternitate ContSters106545 ContSters106545 Astazi am aflat ca sunt insarcinata si as dori sa stiu cateva aspecte legate de concediul de maternitate si ingrijire copil. - Carte de munca 15 Nov. ... (vezi toată discuția)