avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! As dori sa fac un contract de intretinere ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! As dori sa fac un contract de intretinere ,cu unul ...

Buna ziua! As dori sa fac un contract de intretinere ,cu unul dintre copii si nu stiu . cam ce taxe se percep. Multumesc
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 10:00, 19 Aprilie 2022
Depinde de valoarea bunului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparare teren,care sunt pasi(demersurile) de urmat pentru a intra in posesie? Costin29 Costin29 Mi-as dori sa cumpar un teren extravilan in apropierea Bucurestiului,dar nu stiu efectiv care sunt pasi de urmat pentru a-l cumpara.Sper ca intrebarea mea nu ... (vezi toată discuția)
Cum se procedează în cazul în care copiii doresc ca moștenirea să revină integral mamei? MelisaMelisa MelisaMelisa Buna, In urma decesului sotului acum 4 luni eu si cei doi copii majori suntem mostenitorii de drept. Puteti sa imi spuneti cum se procedeaza in cazul in care ... (vezi toată discuția)
Taxe contract de intretinere ionut_mihaiu ionut_mihaiu Buna ziua, Tata doreste sa-mi faca un contract de intretinere pentru o casa. As dori sa stiu ce taxe trebuie platite la notar ? Stiu ca trebuie platita taxa ... (vezi toată discuția)