Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Bună ziua, cum e posibil să fiu citat ca ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Bună ziua, cum e posibil să fiu citat ca intervenient forțat ...

Bună ziua, cum e posibil să fiu citat ca intervenient forțat într-o speță ce ține de asigurător și service-ul prestator în condițiile în care eu nu conduc, nu dețin autovehicul deci nu am fost implicat în niciun eveniment rutier și nu cunosc niciuna dintre părțile implicate în proces. Ce mă sfătuiți să fac?
Buna seara domnule Morosanu,

Cel mai bine ar fi ca, dupa ce studiati actele dosarului, sa va adresati instantei de judecata prin intampinare si sa prezentati situatia, aratand ca nu aveti nicio legatura cu evenimentul rutier dedus judecatii.

Va sfatuiesc sa luati legatura cu un avocat.
Bună seara, în primul rând vă mulțumesc pentru disponibilitate și aș dori totuși să vă întreb cum de s-ar fi putut întâmpla astfel de situație în care mi s-au creat niște preocupări inutile și ce risc în cazul în care ignor acest lucru. Bănuiesc că prezentarea neimplicării mele va trebui să o fac în ziua înfățișării. Mulțumesc!