Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Un salariat se afla in preaviz de 20 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Un salariat se afla in preaviz de 20 zile.de la data ...

Buna ziua.
Un salariat se afla in preaviz de 20 zile.de la data 27.04., de la data depunerii cererii nu s-a prezentat la seviciu. Este posibil s-o trec nemotivat , in perioada de preaviz ?
Multumesc
Da,il puteti trece absent nemotivat ...si de ce nu , sa demarati si cercetarea disciplinara a lui.