Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Mi-a murit fiul care a fost înfiat de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Mi-a murit fiul care a fost înfiat de bunicii lui ...

Bună ziua, Mi-a murit fiul care a fost înfiat de bunicii lui care sunt deja decedați inclusiv tatăl lui natural. Eu l-am înmormântat și nu pot obține ajutor de înmormântare de nicăieri spunandumi-se că nu sunt neam cu el și că nu a plătit CSA. Există vreo modalitate de a primi ajutor de înmormântare?
nu sunteti rude si daca nu a fost asigurat sau pensionar, nu puteti beneficia.