Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... intrebare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

intrebare

un sef serviciu, personal contractual dintr-o institutie publica poate indeplini functi de presedinte de sindicat? In ce conditii?:hm:
hmm, in practica orice e posibil, insa parerea mea e ca nu
Din cate stiu eu este imposibil acest lucru deoarece cele doua calitati sunt incompatibile.
Nu cred ca acesta poate fi in acelasi timp si conducator si aparator al drepturilor sindicale.
Da, poate fi lider de sindicat ...nu exista incompatibilitate intre cele doua functii