Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti si mie daca o femeie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti si mie daca o femeie care a implinit ...

Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti si mie daca o femeie care a implinit 63 de ani dar nu are decit 14 ani lucrati, poate iesi la pensie si daca da, ce fel de pensie va avea?
Multumesc mult!
Trebuie sa indeplineasca conditia de stagiu minim de cotizare de 15 ani pentru a beneficia de pensie, respectiv de indemnizatia minima pentru pensionari in suma de 1000 lei.