avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am primit hotărîrea definitivă și irevocabilă ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am primit hotărîrea definitivă și irevocabilă divorț asta ...

Am primit hotărîrea definitivă și irevocabilă divorț asta înseamnă că pot să îmi schimb buletinu sau mă in pot căsătorii din nou
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 11:02, 12 Mai 2022
Dacă este definitiva da. O legalizati și o prezentați serviciului de stare civila atat pt reînnoire carte identitate, cât și la momentul depunerii actelor pt noua căsătorie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revenire la numele anterior inainte de recasatorie? slaura slaura Buna ziua, Datele problemei sunt urmatoarele: am depus cererea de divort in noiembrie 2010, decizia definitiva am primit-o in ianuarie 2012, urmeaza sa o ... (vezi toată discuția)
Divort si casatorie roccomato roccomato Buna la tuturor,a-si vrea sa va intreb si eu ceva :sunt despartita de 4 ani de fostu sot dar abea acum am avut divortu.Acum locuiesc in Marea Britanie si a-si ... (vezi toată discuția)
Stare civila [casatorie] Mari44 Mari44 am divortat pe data de 20,02,2015 hotararea judecatoreasca mi-a venit pe 19,03,2015 traiesc in concubinaj cu cineva. intrbarea mea pt d-voastra este;acum ... (vezi toată discuția)