Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am primit hotărîrea definitivă și irevocabilă ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am primit hotărîrea definitivă și irevocabilă divorț asta ...

Am primit hotărîrea definitivă și irevocabilă divorț asta înseamnă că pot să îmi schimb buletinu sau mă in pot căsătorii din nou
Dacă este definitiva da. O legalizati și o prezentați serviciului de stare civila atat pt reînnoire carte identitate, cât și la momentul depunerii actelor pt noua căsătorie.