Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Poti desfasura activitatea de affiliate marketing pe ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Poti desfasura activitatea de affiliate marketing pe un PFA? ...

Poti desfasura activitatea de affiliate marketing pe un PFA? Sau trebuie obligatoriu sa ai firma?
PFA, II, SRL se inregistreaza ca firma la Registrul comertului si se declara activitatea la ANAF in baza Certificatului de inregistrare.
Prin declaratie direct la ANAF, ca PFI, se declara veniturile anual in vederea impozitarii si taxarii, trimestrial.
Buna ziua dl Popa,

Dar eu tot nu am inteles pot aceasta activitate sa mi-o inregistrez ca si PFA sau nu?

POPA GHEORGHE a scris:

PFA, II, SRL se inregistreaza ca firma la Registrul comertului si se declara activitatea la ANAF in baza Certificatului de inregistrare.
Prin declaratie direct la ANAF, ca PFI, se declara veniturile anual in vederea impozitarii si taxarii, trimestrial.

Se poate. Am scris in primul mesaj cum procedati.