Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Din cate stiu si am mai citit, fisa de post ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Din cate stiu si am mai citit, fisa de post a unui ...

Buna ziua,
Din cate stiu si am mai citit, fisa de post a unui salariat poate fi modificata prin incheierea unui act aditional.
1. Dar am o nelamurire: daca s-a schimbat delul muncii se poate incheia acel act aditional sau trebuie o nou fisa de post?

2. in situatia in care s-a schimbat incadrarea COR - adica alta functie (superioara) dar care in principal, atributiile noi sunt tot aceleasi.
Intrebare: mai trebuie modificata fisa postului sau este suficient adctul aditional de modificare la CIM?
Cu multumiri pentru raspuns.
Daca s-a schimbat felul muncii se poate incheia act aditional la c.i.m.
Buna ziua,
felul muncii s-a schimbat si s-a incheiat act aditional la CIM.
Intrebarea este cum sa adauga noile atributii in fisa postului, pe langa cele vechi. Printr- o nous fisa de post sau printr-un act aditional la fisa postului?
Multumesc frumos.
In opinia mea, fisa postului nu poate contine decat atributiile corespunzatoare functiei din c.i.m.

Atributiile vechi au legatura cu noua functie ?
Cornel Vasile, Consilier juridic