Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Daca sunt pensionara dar doresc sa continui ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Daca sunt pensionara dar doresc sa continui activitatea, pot ...

Daca sunt pensionara dar doresc sa continui activitatea, pot renuta la pensie si sa continui activitatea ? Am abia varsta de 64 de ani
Asa este ...
De la Resurse Umane mi-au spus că dacă fac cerere de renunțate la pensie îmi acceptă cererea de a lucra până la vârsta de 65 de ani. Este legală solicitarea personalului de la Resurse Umane ? Mulțumesc.
Nu scrie nicaieri ca trebuie sa renuntati la pensie...
Doamna de la Resurse Umane nu îmi acceptă cererea de prelungire CIM dacă nu aduc adeverință de la Casa de Pensii că am renunțat la pensie. Ce pot să fac în acest caz ? Este legal ce îmi solicită doamna de la Resurse Umane ? Mulțumesc.
Nu este legala solicitarea ... sa va arate textul de lege unde se mentioneaza ca trebuie sa renuntati la pensie?