Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Salutare tuturor! Doresc să înființez o firmă de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Salutare tuturor! Doresc să înființez o firmă de construcții ...

Salutare tuturor! Doresc să înființez o firmă de construcții in Romania dar cu o mare parte din activitate în Italia, cu muncitori angajați tot în România. Cam ce ar fi de făcut pentru a înființa aceasta activitate?
Buna ziua,
Infiintati societatea cu obiectul de activitate principal 4120 Lucrari de constructie a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale, cu activarea tuturor canurilor care au ca si cod de inceput 41, 42, 43 si orice alt caen care are legatura cu activitatea pe care doriti sa o efectuati. Se vor activa toate la terti.
Legat de detasarea angajatilor trebuie sa aveti in vedere si fiecare stat din UE are directive proprii privind detasarea angajatilor societatilor straine pe teritoriile lor.

Va recomand sa gasiti un Inspector Resurse Umane/Manager Resurse umane care sa va ajute cu intocmirea documentelor si a procedurilor in mod corect

[ link extern ]
Vă mulțumesc!

hrcontabilitate a scris:

Buna ziua,
Infiintati societatea cu obiectul de activitate principal 4120 Lucrari de constructie a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale, cu activarea tuturor canurilor care au ca si cod de inceput 41, 42, 43 si orice alt caen care are legatura cu activitatea pe care doriti sa o efectuati. Se vor activa toate la terti.
Legat de detasarea angajatilor trebuie sa aveti in vedere si fiecare stat din UE are directive proprii privind detasarea angajatilor societatilor straine pe teritoriile lor.

Va recomand sa gasiti un Inspector Resurse Umane/Manager Resurse umane care sa va ajute cu intocmirea documentelor si a procedurilor in mod corect

[ link extern ]