Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Neconcordante masuratori. Am urmatoarea problema: am ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Neconcordante masuratori. Am urmatoarea problema: am inceput ...

Neconcordante masuratori.
Am urmatoarea problema: am inceput procesul de intocmire pentru cadastru si nu s-a putut depune dosarul din cauza ca se suprapun dimensiunile cu ale vecinului. Persoana care a intocmit cadastrul pentru vecin este de acord ca sunt diferente si este necesara o actualizare a informatiei cadastrale ( in cartea funciara a trecut 341 mp si in teren sunt 241 mp ). Are nevoie de acordul vecinului, dar acesta refuza sa se refaca documentatia cadastrala, motivand ca este in varsta, bolnav, se interneaza. Ce am de facut in acesta situatie ?
Avocat si il invitati la o mediere in prima faza.
Daca nu este cu succes deschideti actiune in instanta.