avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dacă sunt gravida si nu mai ma înțeleg cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dacă sunt gravida si nu mai ma înțeleg cu concubinul ce pot ...

Dacă sunt gravida si nu mai ma înțeleg cu concubinul ce pot face?ce drepturi are asupra copilului?mentionez ca ma lasa în casa fără pastile nu ii pasa de mine si de copil ,mai am o luna și nasc
Va mulțumesc!
Puteți formula acțiune în instanță împotriva lui.
Dacă concubinul este și tatăl copilului, va avea drepturi, dar și obligații părintești cu privire la minor.
Sunt destul de multe aspecte de discutat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copilul meu locuieste cu tatal, vreau sa locuiasca cu mine nu suntem casatoriti Gloomy4fun Gloomy4fun Am apelat la acest forum pentru parerea dumneavoastra. Am un baietel de 7 ani care locuieste cu tatal lui intr-un ghetou de la marginea orasului Bucuresti, ... (vezi toată discuția)
Bună seara! - decădere din drepturi tata AlexandraNichitean AlexandraNichitean Am un copil de 10 luni, recunoscut de tată, doar la ambiție pentru a mă șicana pe mine .. însă nu are nici o legătură cu noi, cu copilul mai exact.. ... (vezi toată discuția)
Buna ziua - neplata pensie de intretinere irinelantonel irinelantonel am cateva intrebari fara raspuns. Am fost casatorita din care a rezultat o fetita care acum are aproape 3 ani. Dupa divort Judecatoria Medgidia a decis ... (vezi toată discuția)