Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! In urma unui proces civil, avand ca obiect ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! In urma unui proces civil, avand ca obiect partaj ...

Buna ziua! In urma unui proces civil, avand ca obiect partaj judiciar, am de primit o sulta pe care insa nu am primit-o nici acum, dupa 5 luni de la comunicare. Ce demersuri ar trebui sa fac pentru a executa silit sa achite respectiva sulta?
Buna ziua,

Sa formulati o cerere de executare silita. Aceasta se depune la executorul judecatoresc si executorul va proceda la efectuarea demersurilor de executare silita.

Cu stima,
av. Jasmine Oancea