Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, am o problemă cu un moș care a dat un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, am o problemă cu un moș care a dat un teren în ...

Bună ziua, am o problemă cu un moș care a dat un teren în asociație care îmi este moștenit mie de la bunică-miu.. terenul încă este pe numele lui bunicu, ce pot face ca să-l recapăt?
Manuela Rășină, administrator
Parcurgeti procedura dezbaterii succesiunii,in urma careia veti dobandi scalitatea de proprietar asupra terenului si veti avea calitatea sa ridicati legal pretentii