avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonus salariu netrecut în contract, dar platit de la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonus salariu netrecut în contract, dar platit de la angajare, ...

Bonus salariu netrecut în contract, dar platit de la angajare ( conform intelegerii)(de 4 ani legal in cont taxe achitate tot , emailuri), se poate cere în instanta dacă angajatorul nu vrea sa-l mai achite acum?
Ultima modificare: Duminică, 22 Mai 2022
Sobolan de tomberoane, utilizator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 13:08, 23 Mai 2022
Daca nu e trecut in contract, obligatia nu exista.
Pt faptul ca l-a platit in trecut, nu poate fi obligat pe viitor nici chiar de catre instanta.
Negociati cu angajatorul pt comision e singura varianta.
Pai înțelegerea verbala, certificata de emailuri, de plățile făcute 4 ani, nu reprezinta înțelegere valabila?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
ba da, pt ce v-a dat.
daca imi da seful prima de 10 ani incoace, e ok, sa fie primit, dar asta nu inseamna ca il pot obliga sa imi dea si pe viitor.
negociati, nu vrea, plecati in alta parte.
Ultima modificare: Luni, 23 Mai 2022
gi-jane2, moderator
Intreb pentru ca promisiunea verbala și dovedita este egala cu promisiunea de vanzare, dacă o dovedești, cu plățile anterioare, cu emailuri, extrase de cont.plue emailuri de confirmare bonus.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
eu v-am raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bonus neacordat Sobolan de tomberoane Sobolan de tomberoane Bonus neacordat.Avem următoarea speță, agent de vânzări are un bonus semestrial, nescris în contractul de munca. În fapt el este dovedit pentru ca ... (vezi toată discuția)
Bonus neacordat raluka raluka lucrez la o companie multinationala ca reprezentant de vanzari. am un salariu fix, dar si comision acordat din 3l in 3 luni.nu mi-am mai primitr comisionul ... (vezi toată discuția)
Probleme cu un teren si pensie alimentara Xanna Xanna Nici nu stiu de unde sa incep .. Bunica mea.. care statea la sat s-a hotarat sa-si cumpere casa la oras.Pt ca nu avea buletin de oras a trecut-o pe cele 2 ... (vezi toată discuția)