Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bonus salariu netrecut în contract, dar platit de la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bonus salariu netrecut în contract, dar platit de la angajare, ...

Bonus salariu netrecut în contract, dar platit de la angajare ( conform intelegerii)(de 4 ani legal in cont taxe achitate tot , emailuri), se poate cere în instanta dacă angajatorul nu vrea sa-l mai achite acum?
Sobolan de tomberoane, utilizator
Daca nu e trecut in contract, obligatia nu exista.
Pt faptul ca l-a platit in trecut, nu poate fi obligat pe viitor nici chiar de catre instanta.
Negociati cu angajatorul pt comision e singura varianta.
Pai înțelegerea verbala, certificata de emailuri, de plățile făcute 4 ani, nu reprezinta înțelegere valabila?
ba da, pt ce v-a dat.
daca imi da seful prima de 10 ani incoace, e ok, sa fie primit, dar asta nu inseamna ca il pot obliga sa imi dea si pe viitor.
negociati, nu vrea, plecati in alta parte.
gi-jane2, moderator
Intreb pentru ca promisiunea verbala și dovedita este egala cu promisiunea de vanzare, dacă o dovedești, cu plățile anterioare, cu emailuri, extrase de cont.plue emailuri de confirmare bonus.
eu v-am raspuns