Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, cum pot contesta un certificat ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, cum pot contesta un certificat medicolegal?,, dosarul ...

Buna ziua, cum pot contesta un certificat medicolegal?,, dosarul accidentului rutier este inca la politie, si vreau sa contest acel certificat.
Multumesc!
Puteti solicita o expertiza medico-legala efectuata de experti din cadrul IML. Trebuie sa aveti motive intemeiate pentru contestare in vederea acceptarii contestatiei.
Ce inseamna motive intemeiate? In cazul meu, pentru tibie bagata in gips la un picior si cateva vanatai sau acordat - citez- circa 100 de zile!
Vreau o alta evaluare a altui medic de la iml,
Eu suspectez o facatura! Nu este motiv intemeiat?
Multumesc.

POPA GHEORGHE a scris:

Puteti solicita o expertiza medico-legala efectuata de experti din cadrul IML. Trebuie sa aveti motive intemeiate pentru contestare in vederea acceptarii contestatiei.

Tudorache Razvan, utilizator
Formulati obiectiuni.
Temeiul obiectiunilor formulate de dvs. se constata de catre instanta de catre organul judiciar.
Din experienta va spun ca o fractura de tibie nu se recupereaza asa usor. Intr-o suta de zile nu esti ca inainte. Depinde daca a fost cu deplasare seu nu, daca se sudeaza osul sau poate va fi nevoie de operatie... e o fractura urata, mai ales la o persoana mai solida.