avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua.In 2016 am fost executat silit pentru un ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua.In 2016 am fost executat silit pentru un credit ipotecar ...

Bună ziua.In 2016 am fost executat silit pentru un credit ipotecar de Bancpost.Am încheiat o înțelegere cu banca să plătesc lunar o rata,am achitat cheltuielile de executare,nu mi-au pus poprire pe conturi Între timp banca a fost absorbita de BT eu am mers in continuare cu aceeași rata fara probleme.Acum câteva zile primesc înștiințare de la executorul care m-am executat silit in 2016,că înștiințează casa de pensii de poprire la cererea firmei de recuperare a BT pentru suma din 2016 eu mai având citeva rate și termin de achitat toată suma executată,Menționez că nu am fost notificat de BT că mi-a vândut creanță.Va rog daca mă puteți ajuta cu un sfat referitor la ce am de făcut Va mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Te poate raporta lunar la biroul de credit? dade71 dade71 Buna ziua.In anul 2016 mia venit acasa o somatie imobiliara sa platesc in 15 zile banii luati prin credit ipotecar pentru un apartament sau il scoate la ... (vezi toată discuția)
Executare silita - executor judecatoresc andre75 andre75 Buna ziua. In urma cu 5 ani am contractat un credit in valoare de 19.000 EUR. La un moment dat am ramas fara serviciu si am facut o solicitare catre banca ... (vezi toată discuția)
Buna ziua , in urma unei executări silite am primit răspuns ... AaLlEeXxX AaLlEeXxX Buna ziua , in urma unei executări silite am primit răspuns de la executor că nu îmi poate debloca conturile după achitarea sumei scrisă pe poprire la ... (vezi toată discuția)