Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cine este indrept sa solicite adeverinta de venit
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cine este indrept sa solicite adeverinta de venit

Fiul meu primeste o pensie alimentara din 2009.In curand va implini 18 ani si va fi in clasa a XI-a.Stiu ca va trebui sa depuna o cerere de prelungire a incasariii pensiei alimentare,doar ca doreste si o recalculare a acesteia,De mentionat ca pensia a primit-o lunar direct de la angajatorul tatalui ,STB -Titan.Intrucat nu cunoaste adresa acestuia actele trebuie sa le trimita la serviciul acestuia.
Intrebarea este : fiul meu trebuie sa solicite angajatorului o adeverinta cu venitul pe ultimele luni,sau tribunalul in urma cererii ?
Adel3pitic, utilizator
La solicitarea reclamantului instanta va face acest demers ,o adresa catre societatea unde lucreaza paratul
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Multumesc frumos.Cererea pentru majorare pensie alimentara catre judecatorie unde se depune si daca trebuie timbrata.
Cererea se depune evident la judecatorie,personal la registratura sau prin posts cu confirmare de primire..