Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dacă 2 persoane au fiecare cota 1/2 pe un teren. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dacă 2 persoane au fiecare cota 1/2 pe un teren. Poate unul ...

Dacă 2 persoane au fiecare cota 1/2 pe un teren. Poate unul din ei construi pe terenul respectiv fara aprobarea celuilalt? Dar la o casă în aceeași situație (demolat/reconstruit)? Mulțumesc!
Nu.
Și nici nu ar fi indicat să vă apucați să contruiți pe un teren nepartajat.
romascanu, moderator