Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, In ce conditii se poate beneficia legal de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, In ce conditii se poate beneficia legal de concediu ...

Buna ziua,
In ce conditii se poate beneficia legal de concediu fara plata?
Va multumesc!
Codul Muncii
Art. 153. – (1) Pentru rezolvarea unor situatii personale, salariatii au dreptul la concedii fara plata.
(2) Durata concediului fara plata se stabileste prin contractul colectiv de munca aplicabil sau prin regulamentul intern.