avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, In ce conditii se poate beneficia legal de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, In ce conditii se poate beneficia legal de concediu ...

Buna ziua,
In ce conditii se poate beneficia legal de concediu fara plata?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Elena Andreea , administrator 09:58, 6 Iunie 2022
Codul Muncii
Art. 153. – (1) Pentru rezolvarea unor situatii personale, salariatii au dreptul la concedii fara plata.
(2) Durata concediului fara plata se stabileste prin contractul colectiv de munca aplicabil sau prin regulamentul intern.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu fara plata marianams70 marianams70 buna ziua as dori sa stiu daca imi este legal permis de la locul de munca unde sunt angajata in prezent pe o durata nederminata sa solicit concediu ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata Razvan_Alexandru Razvan_Alexandru Buna ziua, as dori sa stiu in baza carei legi pot beneficia de concediu fara plata de la angajator pentru efectuarea unor activitati de voluntariat pentru ... (vezi toată discuția)
Zile de concediu fara plata ghiuream@yahoo.com ghiuream@yahoo.com La cate zile de concediu fara plata are dreptul un angajat? (vezi toată discuția)