avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1002 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua daca avem o casa+teren si in Cartea Funciara ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua daca avem o casa+teren si in Cartea Funciara 6/8 este ...

Buna ziua
daca avem o casa+teren si in Cartea Funciara 6/8 este a noastra si 2/8 pe doua persoane necunoscute (decedate) cum putem sa vindem imobilul?
nimeni nu vrea un imobil unde mai sunt 2 persoane necunoscute. ce putem sa facem cu cota de 2/8?
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 19:23, 9 Iunie 2022
Trebuie sa găsiți moștenitorii persoanelor decedate si sa își dezbata succesiunile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coproprietar necunoscut simon1991 simon1991 Buna ziua se da urmatoarea situatie. am mostenit de la unchiul meu o casa si un teren. Succesiunea nu a fost facuta si casa/terenul nu erau pe numele ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ! doresc sa cumpar o casa cu teren, persona care vinde ... Dominik2022 Dominik2022 Buna ziua ! Doresc sa cumpar o casa cu teren, Persona care vinde spune ca are niste \"mici\" probleme de care nu ar trebui sa imi fac griji si ca nu ma ... (vezi toată discuția)
Mostenire teren, casa construita. Maria11223344 Maria11223344 Buna ziua. Am si eu o intrebare.. in situatia in care exista 2 soti..sotul mosteneste un teren pe care isi construieste o casa ( ambele situatii in timpul ... (vezi toată discuția)