Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua. Vă rog să-mi comunicati dacă am ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua. Vă rog să-mi comunicati dacă am încheiat o Împuternicire ...

Bună ziua. Vă rog să-mi comunicati dacă am încheiat o Împuternicire Avocaţială cu un avocat în care este specificat la ,,să exercite următoarele activităţi "este scris, Redactare note scrise, iar mai jos este specificat şi să asiste/să reprezinte clientul în faţa Tribunalului ....., întrebarea mea este dacă avocatul trebuie să se prezinte şi la tribunal sau numai să depună înscrisuri?

Bună ziua,
Dacă pe împuternicirea avocatiala scrie inclusiv reprezentare sau asistare juridica, atunci avocatul va poate reprezenta sau asista în fata instantei.
Cel mai simplu este sa discutați cu avocatul dumneavoastră sa ii cereți sa lămuriți natura raportului dintre dumneavoastră.
De asemenea, contează și ce s a notat la obiectul contractului de asistenta juridica, dacă s a încheiat unul.