Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Demisie presedinte! Cat poate sta un presedinte ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Demisie presedinte! Cat poate sta un presedinte demisionar in ...

Demisie presedinte!
Cat poate sta un presedinte demisionar in conditiile in care niciunul din proprietari nu doreste sa preia functia?
Cit doreste. Asociatia nu "moare" fara presedinte.
[ link extern ]
latka, utilizator
Pai iti dai seama ca nu doreste atata timp cat isi da demisia.
Stiu articolul trimis de tine dar intrebarea era daca nu doreste nimeni sa preia functia de presedinte, cat poate sta un presedinte demisionar?

latka a scris:

Cit doreste. Asociatia nu "moare" fara presedinte.
[ link extern ]

Dacă legea nu dispune, înseamnă că stă cât dorește.
Fi mai explicit.
Ce sa dispuna legea si sta cat doreste cum?

latka a scris:

Dacă legea nu dispune, înseamnă că stă cât dorește.

Iaca sunt! Dacă o lege nu spune în mod explicit că există un termen, înseamnă că nu dispune. Stă cât dorește mușchiul lui, Aka bunul său simt. Nu e obligat, asta contează, să stea un termen anume. Capisci?
latka, utilizator