Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Demisie presedinte! Cat poate sta un presedinte ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Demisie presedinte! Cat poate sta un presedinte demisionar in ...

Demisie presedinte!
Cat poate sta un presedinte demisionar in conditiile in care niciunul din proprietari nu doreste sa preia functia?
Nu veți găsi pe nimeni să vă dea răspunsuri corecte și concrete. Legea e făcută cam pe genunchi, e de sorginte comunistă și are multe lacune. Vă înțeleg dilema, căutați prima dată să aveți un administrator sau o firma de administrare condominiu care să știe foarte bine cum merg lucrurile și apoi testați terenul la o ședință de Cex, nu e nevoie de AG.
Avem deja o firma care administreaza blocul si intr un final o sa iau legatura si cu acestia sa vedem optiunile pe care le am.
Citisem si prin alte parti exact ce ati mentionat dvs cu privire la lege si la faptul ca este gandita prost dar voiam sa obtin si aici pareri si le am obtinut cat de cat.
Va multumesc pentru promptitudinea raspunsurilor

latka a scris:

Nu veți găsi pe nimeni să vă dea răspunsuri corecte și concrete. Legea e făcută cam pe genunchi, e de sorginte comunistă și are multe lacune. Vă înțeleg dilema, căutați prima dată să aveți un administrator sau o firma de administrare condominiu care să știe foarte bine cum merg lucrurile și apoi testați terenul la o ședință de Cex, nu e nevoie de AG.