avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Dacă eu m-am angajat pe 29 martie 2022 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Dacă eu m-am angajat pe 29 martie 2022 după cât ...

Bună ziua! Dacă eu m-am angajat pe 29 martie 2022 după cât timp am dreptul la concediu? Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:15, 14 Iunie 2022
Acordarea concediului de odihnă unui salariat nu poate fi condiţionată de trecerea unei anumite perioade de la angajare, o astfel de regulă neexistând în legislaţia muncii.

www.avocatnet.ro/articol_582...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. eu m-am angajat in luna februarie 2022 , in contractul ... Michi2475 Michi2475 Buna ziua. Eu m-am angajat in luna Februarie 2022 , in contractul meu de munca scrie ca am dreptul la 24 de zile de concediu. Întrebarea mea este, la cât ... (vezi toată discuția)
Clarificări timp de lucru Shinebtu91 Shinebtu91 Bună ziua . Doresc sa primesc răspuns la doua aspecte legate de legislația muncii , dacă se poate . 1. Poate fi motiv de demisie fără preaviz din ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. as vrea sa-mi iau 3 zile de concediu de odihna la ... Meli51 Meli51 Buna ziua. As vrea sa-mi iau 3 zile de concediu de odihna la lucru. Sefa zice ca nu este posibil din punct de vedere legal deoarece sunt angajata de 2 luni ... (vezi toată discuția)