Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! Dacă eu m-am angajat pe 29 martie 2022 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! Dacă eu m-am angajat pe 29 martie 2022 după cât ...

Bună ziua! Dacă eu m-am angajat pe 29 martie 2022 după cât timp am dreptul la concediu? Mulțumesc
Acordarea concediului de odihnă unui salariat nu poate fi condiţionată de trecerea unei anumite perioade de la angajare, o astfel de regulă neexistând în legislaţia muncii.

www.avocatnet.ro/articol_582...