Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Salut, cum primesc pe cineva in spatiu ? Ma ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Salut, cum primesc pe cineva in spatiu ? Ma intereseaza procedura, ...

Salut, cum iau pe cineva in spatiu ?
Ma intereseaza procedura, de ce acte am nevoie, declaratii etc.
Multumesc anticipat.
Fie mergeți la Politie, împreună cu persoana, atunci când își face buletinul si dați declarația de luare în spațiu acolo.
Fie dați declarația de luare în spațiu la notar, iar persoana pe care vreți sa o luați, o prezintă la Politie, împreună cu celelalte acte, nemaifiind necesara prezenta dvs.
~ Conținut șters la cerere ~