avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Salut, cum primesc pe cineva in spatiu ? Ma ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Salut, cum primesc pe cineva in spatiu ? Ma intereseaza procedura, ...

Salut, cum iau pe cineva in spatiu ?
Ma intereseaza procedura, de ce acte am nevoie, declaratii etc.
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 23:25, 13 Iunie 2022
Fie mergeți la Politie, împreună cu persoana, atunci când își face buletinul si dați declarația de luare în spațiu acolo.
Fie dați declarația de luare în spațiu la notar, iar persoana pe care vreți sa o luați, o prezintă la Politie, împreună cu celelalte acte, nemaifiind necesara prezenta dvs.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Luare in spatiu - posibile neplaceri Ing.N Ing.N Buna ziua, Avem o familie din-o comuna care sta la noi in chirie si vor sa ii luam in spatiu. Acestia zic ca le trebuie copiilor la scoala. Cunoastem de ... (vezi toată discuția)
Acte necesare luarii in spatiu unei persoane Cristina77777 Cristina77777 Buna ziua ! As dori sa iau pe cineva in spatiu . Ce acte sunt necesare ? (vezi toată discuția)
Declaratie luare in spatiu Lily88 Lily88 Buna seara! Sunt intr-o dilema toatala si nu stiu ce sa fac! V-as ruga sa ma ajutati! Imi trebuie o declaratie de luare in spatiu de la tatal meu,este vorba de ... (vezi toată discuția)