Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... suspendarea executarii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

suspendarea executarii

Am avut un proces comercial pentru rezolutiunea unui contract.Am castigat pe fond.Am inteles ca aceasta hotarare este definitiva,executorie dar nu irevocabila.In cazul in care eu pun in executare aceasta hotarare:
1. debitorul facand apel poate cere suspendarea executarii?
2. cand se ia decizia de suspendare a executarii (la depunerea cererii pentru apel si suspendare a executarii sau la primul termen fixat pentru apel) ?
3. pentru a cere suspendarea executarii intr-un proces comercial se platescte cautiune?
Multumesc mult si astept raspunsul dumneavoastra
~ Conținut șters la cerere ~