Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua. Am cumparat o masina pusa sub sechestru. ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua. Am cumparat o masina pusa sub sechestru. Menționez ...

Bună ziua. Am cumparat o masina pusa sub sechestru. Menționez ca nu am știut acest lucru. Am cumparat masina , mi-a fost dat fiscalul pentru a o înscrie, dar când am ajuns la ghișeu cei de la politie mi-au transmis ca este pusa sub sechestru intr-un dosar penal. Am luat legătura cu proprietarul și a spus ca în acel proces a fost plătit prejudiciul ( a fost făcută și dovada prin facturi) dar ca a făcut cerere avocatul de ridicare de sechestru și îl amână din 3 în 3 zile. Problema este ca eu mai am doar 7 zile din acel termen de înscriere a mașinii și nu o pot inscrie. Ce pot face? Cat dureaza acea cerere de ridicare a sechestrului auto? Cum pot inscrie masina?
Costi160483, utilizator
Pana la ridicarea masurii sechestrului proprietarul nu trebuia sa vanda bunul mobil. E caz penal ptr sustragerea de sub sechestru. Trebuie sa va adresati autoritatii care a dispus sechestrul pentru lamurirea situatiei.
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business