Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua , dacă detin copie de la Camera Notarilor ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua , dacă detin copie de la Camera Notarilor Publici ...

Bună ziua , dacă detin copie de la Camera Notarilor Publici a actului de v/c unde pot face duplicat al acestui document deoarece acesta este valabil doar 6 luni ?
Buna ziua,

Duplicatul este emis de catre notarul public ce a perfectat contractul de vanzare-cumparare, partilor semnatare, ori rudelor acestora, in anumite situatii.

E contract facut inainte de 1995, la fostul Notariat de Stat?