avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua La început de luna mai am furat dintr un ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua La început de luna mai am furat dintr un magazin ...

Bună ziua
La început de luna mai am furat dintr un magazin
Am fost după la poliție la amprentate
Au trecut 2 luni și nu am mai fost telefonata
Mâine trebuie sa plec urgent din țara
Însă mă întorc peste o săptămâna
Este vreo problema dacă plec ?
Am sunat la poliție și mi au spus sa aștept
Dar mâine trebuie sa plec urgent
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 17:08, 21 Iunie 2022
Angajați avocat daca plecați din tara.
Puteti angaja avocatul și din străinătate dacă nu mai aveți timp până plecați.
Avocatul va putea tine dosarul sub control și sa nu aveți surprize neplăcute.
Ultima modificare: Marți, 21 Iunie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
nu e nicio problema daca plecati
Buna ziua!
Daca nu aveti masura preventiva, puteti pleca.
Dar sa fiti atenta, in cazul in care nu aveti avocat, la comunicarile facute de agentii de politie.
Daca polițistul a zis sa nu plece sa nu se emită vreun mandat de aducere.
Vine mașina politiei acasă ca să ia persoana la secția de poliție iar dacă nu o găsește risca mai multe lucruri in funcție de situatie.

Se poate angaja avocat și maI târziu dar de fel costă dublu când este ceva deranj pentru avocat.

După fuga lui Sorin Oprescu și Elenei Udrea organele de urmărire penală au devenit ceva mai vigilente.
Și numărul arestarilor preventive par sa fi crescut.
Dar, avocatii se pot ocupa și de lucruri din ce în ce mai complicate dacă asa alege clientul.
Asa cresc insa costurile apărărilor când din ceva simplu lucrurile se complica.
Ultima modificare: Marți, 21 Iunie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! cine beneficiază de aceasta modificare a legii prescriptiei? ... andreearb.05 andreearb.05 Buna seara! Cine beneficiază de aceasta modificare a legii prescriptiei? Sau cum se procedează sa invocam aceasta modificare pentru înlăturarea pedepsei ... (vezi toată discuția)
Inculpat furt auto un_nimeni_celebru un_nimeni_celebru buna seara.am si eu o mica problema cu organele de cercetare penala. acum cca 8 luni cativa asa zisi prieteni au sustras o masina modificata pentru ... (vezi toată discuția)
Furt din magazin - germania cella56 cella56 si eu am furat in germania dar la iesire din Karstadt ma oprit o civila nu stiam cine e si am facut pe prostu si am incercat sa plec .... ma imobilizat cu una ... (vezi toată discuția)