Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua La început de luna mai am furat dintr un ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua La început de luna mai am furat dintr un magazin ...

Bună ziua
La început de luna mai am furat dintr un magazin
Am fost după la poliție la amprentate
Au trecut 2 luni și nu am mai fost telefonata
Mâine trebuie sa plec urgent din țara
Însă mă întorc peste o săptămâna
Este vreo problema dacă plec ?
Am sunat la poliție și mi au spus sa aștept
Dar mâine trebuie sa plec urgent
Angajați avocat daca plecați din tara.
Puteti angaja avocatul și din străinătate dacă nu mai aveți timp până plecați.
Avocatul va putea tine dosarul sub control și sa nu aveți surprize neplăcute.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
nu e nicio problema daca plecati
Buna ziua!
Daca nu aveti masura preventiva, puteti pleca.
Dar sa fiti atenta, in cazul in care nu aveti avocat, la comunicarile facute de agentii de politie.
Daca polițistul a zis sa nu plece sa nu se emită vreun mandat de aducere.
Vine mașina politiei acasă ca să ia persoana la secția de poliție iar dacă nu o găsește risca mai multe lucruri in funcție de situatie.

Se poate angaja avocat și maI târziu dar de fel costă dublu când este ceva deranj pentru avocat.

După fuga lui Sorin Oprescu și Elenei Udrea organele de urmărire penală au devenit ceva mai vigilente.
Și numărul arestarilor preventive par sa fi crescut.
Dar, avocatii se pot ocupa și de lucruri din ce în ce mai complicate dacă asa alege clientul.
Asa cresc insa costurile apărărilor când din ceva simplu lucrurile se complica.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat