Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara! Copilul meu a fost amenințat de un ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara! Copilul meu a fost amenințat de un vecin, băiatul ...

Bună seara! Copilul meu a fost amenințat de un vecin, băiatul 13 ani vecinul pensionare! La alergat cu bolovani, la înjurat ia zis ca îl taie și pe el și pe bunica copilului! Ce se poate face nu avem alți martori! Am sunat la politie au zis sa mergem sa depunem plingere! Ce ne sfătuiți! Este a doua oare când se ia de copil! Copilul nu îi zici absolut nimic! Myltumim
Mergeti sa depuneti plangere!
Da, plangere penala sau, din ratiuni de celeritate, o actiune in raspundere civila delictuala, solicitandu-se repararea prejudiciului moral astfel cauzat!