Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... 3 frați semnează o procura pt ca al-4-lea frate sa-i ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

3 frați semnează o procura pt ca al-4-lea frate sa-i reprezinte ...

3 frați semnează o procura pt ca al-4-lea frate sa-i reprezinte într-un proces cu statul pt un teren expropriat.Procesul a fost câștigat si banii urmează să fie virati.Fratele 4 decedeaza.Intre timp,cei 3 frați află ca era plin de datorii si avea popriri pe conturi.Ce se intampla cu acei bani?
va adresati anrp-ului si sesizati acest aspect, cu solicitarea de virare a sumelor in conturile persoanelor indreptatite. de la momentul decesului, fratele nu mai are mandat pentru incasarea sumelor.
Mandatul dat a incetat la data decesului. Anuntati ANRP si indicati conturile bancare in care sa vireze drepturile.