Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Detectot gaze. Buna ziua. Exista obligativitate impusa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Detectot gaze. Buna ziua. Exista obligativitate impusa prin lege, ca in apartamentele ...

Buna ziua.
Exista obligativitate impusa prin lege, ca in apartamentele de bloc care nu au centrale, sa se monteze detectoare de gaz? Vorbesc despre blocuri comuniste cu teava verticala din apartament in apartament, care nu are contor individual. Va rog sa ma ajutați cu nr legii sau o informare oficiala.
Exista, de mult :
[ link extern ]
ANRE e autoritatea in domeniu.
latka, moderator
Gasiti informatii utile in dezbaterea de aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...