Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Uzucapiune..?? Bună ziua ... tatăl meu a cumpărat ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Uzucapiune..?? Bună ziua ... tatăl meu a cumpărat acum 40 ...

Uzucapiune..??
Bună ziua ... tatăl meu a cumpărat acum 40 de ani un teren langa casă cu contract de mana,nu am doar o copie făcută .persoana de la care a cumpărat a decedat de mai mult timp iar nepotul a vândut casa cu tot cu teren ... tatăl meu a platit impozit timp de 40 de ani este și gard de când la cumpărată acum ce se poate face pentru a intabula terenu.l la impozite apare că plătește impozitul tatăl meu
Buna ziua cum pot afla prețul unui teren evaluare ?zona braila(brailita) teren 200mp
Iondenis, utilizator