Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. Am un copil handicap cu grad grav. Am ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. Am un copil handicap cu grad grav. Am despartit de ...

Buna ziua. Am un copil handicap cu grad grav. Am despartit de tatal lui asi vrea sa va intreb cat ar trebui sa plateasca lunar intretinere ? Si daca ar trebui sa plateasca si macar putin pentru terapii ca eu platesc totul singura nu cumpara nimic pentru copil
Procentul maxim al pensiei de intretinere pentru 1 copil este de 1/4 din venitul net al parintelui si din pacate peste acest maxim nu poate fi obligat chiar daca minorul are probleme si tratamnetul lui este unul costisitor si de durata.