Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... UZUCAPIUNEA,am cunparat o casa perfect ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

UZUCAPIUNEA,am cunparat o casa perfect legal,intabulata in CF,cadastru,contract ...

Am cunparat o casa perfect legal,intabulata in CF,cadastru,contract vanzare cumparare,taxe notariale,etc.Fostul proprietar a dobandit-o prin uzucapiune castigata in instanta,iar acum sunt citat ca parat,intr-un proces de rudele celor care au avut casa inainte sa se faca uzucapiunea spunand ca ei sunt proprietari.Ce se poate face eu cumparand legal aceasta proprietate?
La cum ati expus situatia de fapt, reclamantii nu vor avea castig de cauza. Trebuie analizata cererea de chemare in judecata, inscrisurile si hotararea de la uzucapiune. De asemenea, trebuie sa faceti intampinare, in termen legal, pentru a va apara dreptul in instanta.