Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am și eu mai multe întrebări:Sunt cu o persoana de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am și eu mai multe întrebări:Sunt cu o persoana de 20 de ani ...

Am și eu mai multe întrebări:Sunt cu o persoana de 20 de ani împreună, din care eu sunt plecata în Germania de 15 ani.Acum ne despărțim, avem un copil împreună de 18 ani la ora actuală. Avem împreună un teren cu o casa în constructie-trecute pe numele lui o garsoniera pe numele meu.Noi nefiind căsătoriți.ce drepturi am și ce trebuie făcut?
Eventual aveti un drept de creanta asupra casei. Trebuie vazute actelle de proprietate, cunoscuta mai bine situatia. In rest, nu aveti de facut nimic. Copilul e major, bunuri comune nu aveti de partajat (spuneti dvs.) asa ca ...
terenul e al lui si casa in constructie, garsoniera e a dvs.