avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 428 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua Aseara ma prins politia cu lemne din padure ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua Aseara ma prins politia cu lemne din padure si ca urmare ...

Buna ziua
Aseara ma prins politia cu lemne din padure si ca urmare mia confiscat motocultorul si drujba. Cum pot sa le recuperez? Precizes faptul ca motocultorul este luat in rate si Inca mai am de platit
Cel mai recent răspuns: Paulpoli , utilizator 12:02, 3 Iulie 2022
Banuiesc ca lemnele au fost luate ilegal,de aici si confiscarea bunurilor.In mod normal,politistii trebuia sa va informeze cum le puteti recupera.Sau sa ii fi intrebat dvs.Parerea mea
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Lasati-le acolo unde sunt ca stau bine :)


Paulpoli a scris:

Buna ziua
Aseara ma prins politia cu lemne din padure si ca urmare mia confiscat motocultorul si drujba. Lemnele leam luat cu acordul padurarului pt ca am muncit pt ele. Cum pot sa le recuperez? Precizes faptul ca motocultorul este luat in rate si Inca mai am de platit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calea de atac Narcisa_ Narcisa_ un hot a intrat in padure sa fure lemne, a si taiat cateva lemne nemarcate. Am sesizat politia, iar in urma cercetarilor, acestia i-au dat amenda de ... (vezi toată discuția)
Cum aflu ca i s-a dat amenda? danaa1 danaa1 In urma cu 2 luni, am sesizat politia pentru faptul ca vecinii mei au furat lemne din padurea din apropierea casei mele. S-a facut ancheta, iar la finalul ... (vezi toată discuția)
Ce pedeapsă risc Emanuel18 Emanuel18 Buna acum vreo saptamana vorbeam cu un consatean ca vine frigu si nu miam luat inca lemne si ca miar trebui in 26 10 2017 dupa masa ma suna simi zice ca stie ... (vezi toată discuția)