avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Unde se poate face contestație, daca nu doresc ca ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Unde se poate face contestație, daca nu doresc ca presupusul ...

Unde se poate face contestație, daca nu doresc ca presupusul tata al copilului meu a facut declarație notariala cum ca este tatăl, dar nu este tatăl biologic și nu vrea sa accepte acest lucru pretinzând ca este tatăl băiatului?
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Iulie 2022
Sorina Neacsu, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Numai in instanta
Daca este tatăl degeaba.
Daca nu este...va poate da și el în judecată...

Daca nu este veți castiga...
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Iulie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat


SOS1000 a scris:

Nu mai deschideti alte topicuri cu aceeasi intrebare la care vi s-a raspuns deja . Daca nu sunteti multumita de raspunsuri mergeti la un avocat si platiti o consultatie .

Nu este aceeași discuție, am întrebat doar unde se depune contestație, am avocat, dar doresc și alta părere.
Am avocat stati linistit, ma interesa și o alta opinie,am trecut printr un proces cu acest om, dar nu intelege ca nu este el tatăl.
Oricum mulțumesc ptr răspuns.


CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Daca este tatăl degeaba.
Daca nu este...va poate da și el în judecată...

Daca nu este veți castiga...

Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dacă nu doresc ca tatăl sa recunoască copilul, în dreptul ... Sorina Neacsu Sorina Neacsu Dacă nu doresc ca tatăl sa recunoască copilul, în dreptul tatălui este liniuta, iar el face declarație notariala și depune la primărie, este posibil ... (vezi toată discuția)
Intr-un proces de succesiune dupa defunctul nostru tata aflat ... gabiilie776 gabiilie776 Intr-un proces de succesiune dupa defunctul nostru tata aflat acum pe rol, sunt sanse ca instanta de judecata sa dispuna efectuarea unui test ADN de ... (vezi toată discuția)
Executare silita neplata pensie Maritt Maritt Buna ziua! Am divortat la notar, copil minor si custodie comuna cu domiciliul la mine. Fostul sot de aproape 1 an unele luni nu a mai platit pensia deloc si ... (vezi toată discuția)