Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua. M-am căsătorit în urmă cu 3 ani. Avem ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua. M-am căsătorit în urmă cu 3 ani. Avem un copil ...

Buna ziua. M-am căsătorit în urmă cu 3 ani. Avem un copil în vârstă de 2 ani. Ne-am mutat la curte, în casa mea cumpărată înainte de a ne cunoaște. Din păcate constat că m-am înșelat în privința ei (nu ne înțelegem deloc).Îmi este mila de copil, îl iubesc dar realizez că nu pot sa mai trăiesc sub teroare. Vreau să divorțez. In afara de faptul că ea mă amenința că îmi va lua tot au apărut "binevoitori" care spun că fiind copilul minor nu o pot scoate afara din casa. E adevărat? Menționez că ea are o cota cu frații ei dintr-un apartament cu 4 camere. Aștept opinii și un avocat bun.
cereti si evacuarea odata cu divortul