avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... As dori sa vorbesc cu un avocat despre o declarație ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

As dori sa vorbesc cu un avocat despre o declarație pe propria ...

As dori sa vorbesc cu un avocat despre o declarație pe propria răspundere că nu conduc pe perioada de timp in Romania și că am nevoie pentru in altă țară.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:08, 7 Iulie 2022
Buna seara domnule Gagea,

Am rugamintea sa dezvoltati subiectul.


Ultima modificare: Joi, 7 Iulie 2022
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Daca vi s-a suspendat dreptul de a conduce, nu vi-l căpătați in baza unei declarații ca sa conduceti in alta tara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis de condusere eliberat de o autoritate straina in perioada de anulare a permisului romanesc cosmin35 cosmin35 Buna ziua , o intrebare la care nu-am primit raspuns elocvent. In urma ramanerii definitive a unei hotarari judecatoresti privind un accident de ... (vezi toată discuția)
Permis romanesc suspendat in italia ContSters148993 ContSters148993 am permisul romanesc suspendat in italia ptr conducere sub influenta bauturilor alcoolice si as dori sa stiu daca am voie sa circul pe teritoriul Romaniei ... (vezi toată discuția)
Permis strain retinut s0pty s0pty ma poate ajuta cineva...mi-a fost retinut permisul englezesc pt viteza de 109 km pe Radar. Politistii mi-au spus sa merg la notar ,sa fac o declaratie pe ... (vezi toată discuția)